kontakt@pzwgronowoelb.pl

E-mail

Władze

Relacja - Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Elblągu w kategoriach: Seniorzy, Weterani 55+, Weterani 65+

Nasi zawodnicy z rodzimego koła PZW Gronowo Elbląskie osiągnęli sukcesy na arenie Okręgowej:

W kat. Seniorzy Krzysztof Dzięgielewski zajął 2 miejsce (V-ce mistrz Okręgu)

W kat. Seniorzy Andrzej Krzykowski zajął 3 miejsce ( II V-ce mistrz Okręgu)

W kat. Weterani 55+ Roman Okoń zajął 2 miejsce (V-ce mistrz Okręgu)

W kat. Weterani 65+ Edward Rutkowski zajął 3 miejsce (II V-ce mistrz Okręgu)

W klasyfikacji drużynowej Gronowo Elbląskie zajęło 2 miejsce, a o wygranej musiały zadecydować małe punkty wagowe, gdyż suma punktów sektorowych była taka sama. Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym drużynom i zawodnikom.  

Relacja z Okręgu:

W dniach 4 i 5 czerwca 2022 r. Okręgowy Kapitanat Sportowy zorganizował Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Elblągu w kategoriach: seniorów, weteranów 55+ i weteranów 65+.

W dniu 4 czerwca zawody otworzył Wiceprezes Zarządu Okręgu Przemysław Klarecki, który życzył zawodnikom i sędziom dobrej pogody oraz sukcesów wynikających ze sportowej rywalizacji.

Sędzia Główny zawodów Ryszard Kisiel przedstawił pozostałych sędziów po czym przeprowadził odprawę z zawodnikami. Zawody  zostały zorganizowane w 3 sektorach, z czego sektor seniorów został podzielony na dwa podsektory.

Po sprawdzeniu lisy obecności,  losowaniu sektorów i stanowisk, zawodnicy udali się na wylosowane miejsca. Na zawody nie stawili się dwaj zawodnicy zgłoszeni w kategorii seniorów.

Tura zawodów w dniach 4 i 5 czerwca trwała 4 godziny, po czym ogłaszano wyniki zawodów. W dniu 5 czerwca nastąpiła klasyfikacja indywidualna całych zawodów w 7 kategoriach oraz klasyfikacja drużynowa.

Nagrody i wyróżnienia wręczali: Prezes Zarządu Okręgu Dariusz Trzciński oraz Wiceprezes ZO ds. Sportu Przemysław Klarecki. Na obu turach zawodów był obecny Członek Honorowy PZW Lech Solarski. Przed odczytaniem wyników zawodów i wręczeniu nagród Dariusz Trzciński pogratulował zawodnikom sukcesów i dobrej, sportowej atmosfery zawodów, sędziom sprawnego sędziowania a organizatorom dobrej organizacji zawodów.

Wiceprezes ZO ds. Sportu wyraził zadowolenie ze wzrastającej frekwencji na zawodach okręgowych i pracy sędziów, którzy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje i z zaangażowaniem sędziują zawody okręgowe.


Podsumowując wrażenia z Mistrzostw Okręgu nasuwa się myśl, że organizacja zawodów na rzece Elbląg w Elblągu jest coraz trudniejsza. W pierwszej turze zawodów jadąca wąskim chodnikiem na rowerze kobieta uszkodziła sprzęt zawodnikowi, natomiast w drugiej turze zacumowane dwie jednostki pływające „skróciły” nam łowisko i spowodowały konieczność jego przeorganizowania.

Natomiast zamieszczone poniżej wyniki zawodów świadczą o tym że rzeka Elbląg to rybne i ciekawe łowisko, które dostarcza naszym „spławikowcom” sportowych wrażeń.
Okręgowy Kapitanat Sportowy.

Wyniki Mistrzostw - pobierz