kontakt@pzwgronowoelb.pl

E-mail

Władze

Relacja z zawodów na Balewce 19.09.2021 r.

Rzeka Balewka to przede wszystkim fajna woda pod leszczyki, zdarza się połowić i te większe. Fajnie łowi się też szybkościowo płotki. Zawodnicy przygotowują się głównie pod leszczyki, ale nie zawsze jest to opcja właściwa. Tym razem Kamil Szuryński i jego taktyka uklejowa zagrała na 100%. Co prawda Grzegorz Gryga również ustawił się na ukleje, ale liczne grążele nie dały mu utrzymać tych srebrnych rybek za długo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O godzinie 9.00 do wody poszły różnej maści mieszanki i nastąpiło zaproszenie na ucztę. Praktycznie po kilku minutach wszystko już było jasne -  gdzie są ryby ? W środkowej strefie ryb było jak na lekarstwo, trzeba było się ratować czymkolwiek. Padały pojedyncze płotki i leszczyki. Lecz z biegiem czasu ryby nakręciły się i można było ładnie połowić. 

Wśród najmłodszych juniorów najlepszy okazał się tym razem Daniel Śliwiński. Patrząc na ich wyniki poziom był bardzo wyrównany i zbliżony do siebie, a zatem rywalizacja była zacięta do samego końca. Natomiast wśród seniorów najlepszy okazał się Kamil Szuryński, który idealnie wpasował się w srebrne rybki. Deptali mu po piętach Krzysztof Dzięgielewski oraz Grzegorz Gryga i Roman Okoń. 

Jak dało się zauważyć większość zawodników miała zróżnicowaną taktykę na tę wodę. Jedni poszli w spożywkę (to chyba nie było za dobre), niektórzy w robaki (hm), a inni w połączenie wszystkiego (hm). Jedno było pewne - nie można było podać za dużo i za bogato. W ruch poszły tyczki, baty i bolonki, a nawet uklejówki (uklei było naprawdę sporo, ale nie wszędzie). Największy wynik zbudowany został z bacika, natomiast drugi i trzeci zbudowano z tyczki. Ryby z biegiem czasu coraz bardziej się nakręcały, aż wykręciły fajne wyniki.  

Fajnie, że kolejny raz nad wodą zastała nas przepiękna i praktycznie bezwietrzna pogoda, która umiliła sportową rywalizacje wśród wędkujących. Także spotkanie można uznać za mega udane i pozostaje tylko spotkać się w jeszcze większym gronie na zakończeniu sezonu na tym samym łowisku 10.10.2021 r.  Warto wziąć ze sobą coś na grubego zwierza :)

Nagrodzonych zostało 10 seniorów i juniorzy. Gratulujemy dla wszystkich uczestników za wspaniała atmosferę i zdrową rywalizację. 

Klasyfikacja oraz wyniki seniorów:

 

Kamil Szuryński - 9 105 pkt. 

 

Krzysztof Dzięgielewski - 8 465 pkt. 

 

Grzegorz Gryga - 7 360 pkt. 

 

4 miejsce Roman Okoń - 7 335 pkt. 

5 miejsce Aleksander Krysik - 4 925 pkt. 

6 miejsce Marcin Gryga - 4 810 pkt. 

7 miejsce Stanisław Brant - 4 700 pkt. 

8 miejsce Stanisław Kowalczyk - 4 285 pkt. 

9 miejsce Piotr Jarzyński - 3 570 pkt. 

10 miejsce Dawid Horbów - 3 520 pkt. 

11 miejsce Jerzy Nowik - 3 170 pkt. 

12 miejsce Tadeusz Trojanowski - 1 715 pkt. 

 

 

Klasyfikacja oraz wyniki juniorów:

 

Daniel Śliwiński - 4 450 pkt. 

 

Mikołaj Jarzyński - 4 320 pkt. 

 

Damian Śliwiński - 3 945 pkt. 

 

4 miejsce Karolina Wojtasz - 3 440 pkt. 

 

Galeria Zdjęć