kontakt@pzwgronowoelb.pl

E-mail

Władze

Relacja oraz wyniki z zawodów na Bulwarze 12.09.2021 r.

 

Warto wspomnieć, że rzeka Elbląg na słynnym już Bulwarze jest jedną z najbardziej rybnych wód w Polsce. Rzeka od wielu lat znana jest większości braci wędkarskiej i praktycznie nie kryje już żadnych tajemnic. Co prawda większość ryb jakie złowili zawodnicy to krąpie, ale umiejętność ich odławiania sprawia, że rywalizacja wśród zawodników jest coraz bardziej zacięta. I tak było tym razem :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wiek tu nie gra roli, co pokazali starsi i najmłodsi uczestnicy tego spotkania. Karolina Wojtasz, jedna z najmłodszych uczestników zawodów zbudowała wynik 20 340 pkt. wygrywając nie dość, że w swojej kategorii - to uzyskała drugi wynik spotkania (brawo).

Warto nadmienić, że w rywalizacji nie ustępowali również starsi zawodnicy naszego koła, którzy reprezentują bardzo wysoki poziom rywalizacji, nie ustępując zawodnikom, którzy biorą udział w GP Okręgu. Na szczególne wyróżnienie zasługuje kolega Stanisław Kowalczyk (3 miejsce 18 370 pkt) oraz Tadeusz Trojanowski (7 miejsce 13 830 pkt). To pokazuje jaki wysoki jest poziom w naszym kole, a umiejętności i detale windują w dół bądź górę tabeli. 

O godzinie 9.00 do wody poszły ciężkie bomby i nastąpiło zaproszenie na ucztę. Praktycznie po kilku minutach wszystko już było jasne -  ryb jest wystarczająco. Ostatnia aura sprawiła, że Bulwar znowu odżył i ryby chyba czują już nadchodzącą jesień. Ryb było na tyle dużo, że chyba nikt nie może powiedzieć, że sobie nie połowił. Ogólnie rzecz mówiąc wędkarskie eldorado. 

Jak dało się zauważyć większość zawodników miała zróżnicowaną taktykę na tę wodę. Jedni poszli w spożywkę, drudzy w robaki, a inni w połączenie wszystkiego. Jedno było pewne - towar trzeba było dobrze rozdysponować. W ruch poszły tyczki, baty i bolonki, a nawet uklejówki (uklei było naprawdę sporo). Największy wynik zbudowany został z tyczki, natomiast drugi i trzeci zbudowano z bata. Ryby z biegiem czasu coraz bardziej się nakręcały, aż wykręciły potężne wyniki. 

Nad wodą zastała nas przepiękna pogoda, która umiliła sportową rywalizacje wśród wędkujących. Obeszło się bez żadnych incydentów itp., także spotkanie można uznać za mega udane. Woda szła leniwie i to był wielki znak zapytania jak ryby zareagują na te warunki. W połowie zawodów woda przyspieszyła, ale to był chwilowy akcent.

Nagrodzonych zostało 10 seniorów i wszyscy juniorzy. Gratulujemy dla wszystkich uczestników. 

Klasyfikacja oraz wyniki seniorów:

 

Krzysztof Dzięgielewski - 24 140 pkt. 

 

Andrzej Krzykowski - 19 070 pkt. 

 

Stanisław Kowalczyk - 18 370 pkt. 

 

4 miejsce Marcin Gryga - 17 510 pkt. 

5 miejsce Kamil Szuryński - 17 270 pkt. 

6 miejsce Grzegorz Gryga - 16 430 pkt. 

7 miejsce Tadeusz Trojanowski - 13 830 pkt. 

8 miejsce Piotr Jarzyński - 13 010 pkt. 

9 miejsce Dawid Horbów - 11 770 pkt. 

10 miejsce Roman Okoń - 11 760 pkt. 

11 miejsce Stanisław Brandt i Jerzy Nowik - 11 310 pkt. egzekwo 

 

 

Klasyfikacja oraz wyniki juniorów:

 

Karolina Wojtasz - 20 340 pkt. 

 

Damian Śliwiński - 12 300 pkt. 

 

Mikołaj Jarzyński - 11 630 pkt. 

 

4 miejsce Daniel Śliwiński - 10 020 pkt. 

Galeria Zdjęć