OFICJALNE WYNIKI MISTRZOSTW KOŁA - 2019 - SPŁAWIK

13-05-2019
MISTRZEM KOŁA W SPŁAWIKU KRZYSZTOF DZIĘGIELEWSKI !!!!!!!

NAJLEPSZY W JUNIORACH DANIEL ŚLIWIŃSKI !!!!!!
zawody_12_5_2019

zawody_12_5_2019

W dniu 12.05.2019 odbyła się druga tura mistrzostw koła w dyscyplinie spławikowej. Do udziału w zawodach zgłosiło się trzynastu seniorów i pięciu juniorów. Zawody jak zwykle rozpoczęły się o godzinie siódmej i po krótkim wstępie oraz losowaniu stanowisk, zawodnicy rozpoczęli przygotowania do sportowej rywalizacji.Kanał Jagielloński jest przede wszystkim nie przewidywalny, nigdy nie wiadomo jaki rybostan aktualnie zastaniemy. Zwłaszcza, gdy pogoda zmienia się dynamicznie z dnia na dzień. W piatek temperatura wynosiła ok +17C, gdy w niedzielę ok +10C z dodatkiem zachmurzenia i opadów deszczu. Jak wiemy w kanale występują piękne leszcze, krąpie i płocie. Natomiast, gdy ich nie ma lub nie żerują, to zaczynają towarzyszyć wszędobylskie okonie. Bywa i tak, że pomiędzy białą rybą trafiają się okonie - i tak było tym razem. 

W dniu zawodów przeważającą rybą był leszcz, który oscylował w granicach od 50 do nawet 2000 pkt. Po za tym trafiały się krąpie, wzdręgi i płocie. Największe leszcze padły jednak w środku zawodów. Widać było ewidentnie, że te ryby tam właśnie ustawiły się w wiekszej ilości. Nie obeszło się bez zrywanych ryb, a więc kto wykorzystał w jak najwiekszym stopniu możliwości stanowiska i trafiających się bonusów, windował wysoko w klasyfikacji.
Wspomnę również o przypadku Andrzeja Krzykowskiego, który przyciął na tyczkę pieknego sandacza z którym walczył spory czas i mogę sobie tylko wyobrazić jego minę jak zobaczył z czym walczy :)Jak zawsze mile widziane są dzieci, które przede wszystkim wstają rano po to by spędzić czas nad wodą. Nie jest to widok codzienny. 

Ryb było sporo co przełożyło się na dobre wyniki jak i humory zawodników. Nic przecież nie poprawia nastroju w zawodach jak duża ilość ryb w łowisku. 

Metoda jak to bywa na zawodach - przeróżna: baty, tyczki, odległościówki. Niestety z odległościówki nie było rewelacyjnch efektów, a najwyższe wyniki zbudowano jednak blizej brzegu 9-12 m. 
Uciąg kanału oscylował w granicach od 1 do 3 gram, a miejscami woda stała oraz zmieniając kierunek przepływu z lewej strony na prawą. 


Pozdrawiam Krzysztof